Jak się odchudzać, żeby szybko były pierwsze rezultaty?

Mam 16 lat, przy wzroście 165 cm ważę 80 kg. 2 razy dziennie mam szybki spacer w drodze na autobus, do tego dochodzi wf i taniec, na który się zapisałam, żeby więcej mieć ruchu, dosyć zdrowo się odżywiam i nie jem dużo, ale to nic nie daje. Co mam zrobić? Jak się odchudzać, żeby były szybko pierwsze rezultaty (abym miała powera do dalszego działania)? Proszę o pomoc

16 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała świadczy o nadwadze, dlatego powinnaś zadbać o swoje ciało poprzez dobranie odpowiedniej diety oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Jednak nie możesz odchudzać się na własną rękę, stosując restrykcyjne diety odchudzające. Mija się to z celem i może przysporzyć więcej kłopotów niż korzyści.

Powinnaś wiedzieć, że zbyt szybkie odchudzanie sprzyja odkładaniu energii w postaci tkanki tłuszczowej. Mimo to pamiętaj, że jesteś w wieku dojrzewania, cały czas rośniesz i się rozwijasz, ale nie możesz dopuścić do skrajnej nadwagi czy otyłości, ponieważ nadmiar kilogramów ma wpływ również na stan zdrowia i samoocenę. Dlatego bardzo ważne jest uprawianie sportów.

Najlepiej będzie, jeśli udasz się do dietetyka, który ułoży dla Ciebie odpowiednią dietę i nauczy jak zdrowo się odżywiać. Jest to bardzo ważne, aby po utracie masy ciała nie wrócić do poprzedniej wagi. Na początku jednak powinnaś sama zapoznać się z podstawowymi nawykami żywieniowymi i do nich zacząć się stosować.

Zwiększ także aktywność fizyczną. Zapisz się na basen lub na dodatkowe zajęcia sportowe, to zmobilizuje Cię do systematycznych ćwiczeń. Zajrzyj na stronę poświęconą aktywności fizycznej http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia i ćwicz razem z nami, przynajmniej 30 minut dziennie.

Pozdrawiam