Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam,

Przede wszystkim nie powinnaś odchudzać się na własną rękę. Jesteś w wieku dojrzewania i Twój organizm cały czas się zmienia, rozwija i rośnie. Nadmierne odchudzanie może spowodować zahamowanie rozwoju i m.in. zanik miesiączki, problemy z cerą i włosami, zahamowanie wzrostu i wiele innych.

Twoja masa ciała wskazuje na górną granicę normy, dlatego powinnaś zmienić swój styl życia. Oznacza to wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych i regularną aktywność fizyczną.

Kluczem do redukcji masy ciała jest regularne spożywanie posiłków. Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe.

Równie ważna jest aktywność fizyczna, dlatego już od dziś zacznij ćwiczyć minimum 30 minut dziennie. Pomogą Ci w tym artykuły i ćwiczenia ze strony http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Dodatkowo powinnaś wykonywać ćwiczenia ogólnorozwojowe: ćwiczyć na w-fie, chodzić na częste spacery, jeździć na rowerze czy pływać. Ćwiczenia te rozwijają wszystkie partie ciała i zwiększają kondycję oraz wydolność.

Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy