Jak się znowu zmotywować?

Cześć, Mam 16 lat, ważę 70 kg i mierzę 168 cm. Mam duży brzuch i grube uda. ;/ Próbowałam wielu diet, ale zawsze kończyły się tym samym - napadem jedzenia. Wytrwałam ostatnio miesiąc i schudłam 5 kg. [osiągnełam 65 kg], ale gdy tylko zaczeła się szkoła, w ciągu 2 miesiecy, wszysto nadrobiłam... Straciłam chęci, zapał i było mi wtedy obojętne jak wyglądam. Różnica jest szokująca w tak krótkim czasie. Jak zmotywować siebie? Jeśli będę w takim tempie nabierać kilogramow, naprawdę będzie niedobrze. Co zrobić, by zmieniło sie moje nastawienie? Prosze o odpowiedź!
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim zanim zaczniesz się odchudzać powinnaś zadać sobie pytanie – „dlaczego i co przez to osiągnę?” Motywacja jest bardzo ważna, aby wytrwać w swoich postanowieniach i nie załamywać się drobnymi niepowodzeniami. Musisz postawić sobie kilka celów i wytrwale do nich dążyć, ciesząc się z drobnych kroczków. Równie ważne jest wsparcie ze strony kogoś bliskiego, kto nas pochwali i da siłę, aby dalej stosować dietę.

Dodatkowo musisz wiedzieć, że stosowanie popularnych diet odchudzających nigdy nie da oczekiwanych efektów, ponieważ przeważnie kilogramy będą wracać, a Twoja chęć działania będzie znacznie słabsza. Dlatego najlepiej zacząć od wizyty u dietetyka, który nie tylko ułożony dla Ciebie odpowiedni program żywieniowy, nauczy jak zdrowo jeść, ale również odpowiednio zmotywuje i będzie podtrzymywał Twoją chęć utraty masy ciała przez cały okres diety.

Na początek jednak możesz zajrzeć do artykułu poświęconemu zdrowym nawykom żywieniowym i zacząć się do nich stosować - http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki. Nie zapominaj też o regularnej aktywności fizycznej, która jest niezbędna w procesie utarty masy ciała. Przykładowe ćwiczenia do wykonywania w domu znajdziesz na stronie - www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam