Nadwaga u młodzieży - jak ją zwalczyć?

Mam 14 lat, ważę 70 kg przy wzroście 160 cm. Ćwiczę na w-f, odchudzałam się wielokrotnie, ale nic nie daje rady. Nie wytrzymuję i podjadam. W 2 tygodnie chcę schudnąć, bo mam dyskotekę w szkole i chcę założyć coś fajnego. Pomocy! Z góry dzięki!

Witam,

Twoja masa ciała świadczy o nadwadze, jednak nie powinnaś stosować popularnych diet odchudzających, które zawsze kończą się efektem jojo, dodatkowo są bardzo niekorzystne dla osób w wieku dojrzewania. Przede wszystkim powinnaś nauczyć się zdrowych zasad żywienia, które powinny stanowić podstawę do Twojego odchudzania, znajdziesz je w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki Dodatkowo pamiętaj o regularnie wykonywanych ćwiczeniach fizycznych. Ćwicz przynajmniej 3 razy w tygodniu po 30 minut. Jeśli obawiasz się, że równie szybko stracisz motywację i tym razem, udaj się do dietetyka, który ułoży dietę przeznaczoną specjalnie dla Ciebie oraz odpowiednio Cię zmotywuje. Na początek musisz wiedzieć, po co chcesz się odchudzać i czemu to ma służyć, wyznaczyć sobie cele i wytrwale do nich dążyć. Pamiętaj, że utrata masy ciała wymaga czasu i zaangażowania.

Pozdrawiam.