Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 5 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta śródziemnomorska a serce

Dieta śródziemnomorska dostarcza organizmowi odpowiednią ilość tłuszczu, energii, błonnika oraz wiele witamin i składników mineralnych. Zawiera dużo warzyw, owoce, ryby morskie, a główne źródło tłuszczu w tej diecie stanowi oliwa z oliwek. O jej wpływie na nasze zdrowie opowiada prof. dr hab. Zbigniew Gaciong, internista.

Witam,

Stosowanie diet nadmiernie ograniczających kalorie to podstawowy błąd popełniany wśród osób chcących stracić na masie ciała. Prowadzi to zawsze do efektu jojo, dlatego bezwzględnie ich nie stosuj.

Przede wszystkim jednak powinnaś zaakceptować swoje ciało i się nie odchudzać. Twoja masa ciała jest w normie.

Bez względu na wszystko powinnaś zacząć się zdrowo odżywiać, ale nie stosuj popularnych diet odchudzających. Zdrowe odżywiania jest oparte na prawidłowych nawykach żywieniowych, o których poczytasz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Musisz również pamiętać, że smukła sylwetka wymaga nie tylko ograniczenia niezdrowych produktów żywnościowych, ale również regularnej aktywności fizycznej. Zajrzyj na stronę www.abccwiczenia.pl i ćwicz w domu oraz na świeżym powietrzu.

Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy