Chciałabym schudnąć 17 kg - jak to zrobić?

Witam. Jestem siedemnastoletnią dziewczyną i mam straszny problem z nadwagą, jestem tego świadoma, ale mam straszny problem żeby schudnąć. Przy 172 cm wzrostu ważę 81 kg. Od jakiegoś czasu strasznie się czuje w swoim ciele, próbowałam zaczynać różne diety ale kończyły się niepowodzeniem gdyż po kilku dniach danej diety traciłam motywację dlatego że kończyło się na tym tylko, że schodziła z organizmu tylko woda. Próbuję być aktywna w ciągu dnia staram się jak najwięcej spacerować żeby być w ciągłym ruch. I dlatego piszę czy mógł ktoś mi pomóc. Chciała bym stracić te 17 kg oraz kilka cm w udach bo z nimi też mam duży problem. I chciała bym całkowicie zmienić swój styl życia. Tylko że nie wiem od czego zacząć, dlatego zgłaszam się o pomoc do specjalisty.
ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała świadczy o nadwadze jednak nie powinnaś stosować popularnych diet odchudzających, które zawsze kończą się efektem jojo, dodatkowo są bardzo niekorzystne dla osób w wieku dojrzewania. Przede wszystkim powinnaś nauczyć się zdrowych zasad żywienia, które powinny stanowić podstawę do Twojego odchudzania, znajdziesz je w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki.

Dodatkowo pamiętaj o regularnie wykonywanych ćwiczeniach fizycznych. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na naszej stronie. Ćwicz przynajmniej 3 razy w tygodniu po 30 minut. Jeśli obawiasz się, że równie szybko stracisz motywację i tym razem, udaj się do dietetyka, który ułoży dietę przeznaczoną specjalnie dla Ciebie oraz odpowiednio Cię zmotywuje. Na początek musisz wiedzieć po co chcesz się odchudzać i czemu to ma służyć, wyznaczyć sobie cele i wytrwale do nich dążyć. Pamiętaj, że utrata masy ciała wymaga czasu i zaangażowania.

Pozdrawiam.