Chcę schudnąć 6 kg przez miesiąc: jak zacząć?

Mam 14 lat. Moja figura to kształt gruszki. Mam straszne szerokie biodra i chciałabym z nich schudnąć, także z brzucha i z ud. Mam 171 cm i ważę 66 kg. Nie jestem zadowolona ze swojej wagi. Co mam zrobić?

14 LAT ponad rok temu

Witam.

Twoja masa ciała wskazuje na prawidłową masę ciała, ale jeśli chcesz ukształtować swoją sylwetkę powinnaś kłaść nacisk na aktywność fizyczną i prawidłową dietę (nie mówię tu o diecie odchudzającej, ale prawidłowych nawykach żywieniowych).

Jeśli chcesz ukształtować swoje uda i pośladki połącz ćwiczenia na te partie ciała. Najpierw 15 minut ćwiczeń siłowych na brzuch i uda, które znajdziesz na naszej stronie http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia po czym przejdź do części aerobowej – 30 minut pływania/jazdy na rowerze/fitnessu czy joggingu. Ćwicz tak 3 razy w tygodniu, a wraz z prawidłową dietą uzyskasz pożądane efekty po kilku miesiącach.

Pozdrawiam.