Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 2 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jestem mężczyzną, nie chcę mieć takiego biustu!

A więc tak, jestem mężczyzną, mam 15 lat,168 cm wzrostu i ważę 58 kg. Chcę zgubić brzuch i te nieszczęsne odstające od klatki piersiowej 2-3cm piersi, chcę mieć płaski brzuch nie koniecznie urzeźbiony, ale chcę by wyglądał on tak jak u innych moich kolegów. Proszę o pomoc co mam robić jaką dietę stosować co ćwiczyć?
MĘŻCZYZNA, 15 LAT ponad rok temu

Dieta osoby chorej na cukrzycę

Jak powinna odżywiać się osoba chora na cukrzycę? Czy jej dieta musi być rygorystyczna? Na temat diety cukrzyka wypowiada się ekspert - prof. Krzysztof Strojek, diabetolog.

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa, dlatego nie ma potrzeby abyś stosował dietę, tym bardziej, że jesteś w wieku dojrzewania i zbyt restrykcyjne odchudzanie może zaburzyć Twój rozwój i wzrost. Dlatego radzę Ci zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i do nich zacząć się stosować. Znajdziesz je w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Dodatkowo zacznij wykonywać ćwiczenia na te partie ciała, które chcesz zredukować. Ćwicz co najmniej 45 minut 3 razy w tygodniu. Wykonuj ćwiczenia naprzemiennie – siłowe 15 minut i aerobowe 30 minut (rower, jogging, pływanie). Ćwiczenia na brzuch znajdziesz na naszej stronie. Pamiętaj, że efekty będą widoczne po kilku miesiącach, ale tylko wtedy, gdy połączysz ćwiczenia z prawidłowym odżywianiem.

Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy