Jak schudnąć? Czy moje BMI jest w porządku?

Witam, mam 12, 150 cm wzrostu i 48 kg. We wskaźniku BMI jest napisane że mam idealną wagę, ale wiem że jestem po prostu gruba. Mam dużo nieprzyjemności z tym związanych ;( Niestety nie mam żadnych przyrządów do ćwiczeń (rower, rolki, bieżnia itd.), chociaż robię brzuszki, przysiady itd., ale waga (ani miarka) ani drgną ;(. Oczywiście ograniczam spożywanie słodyczy, tłuszczy, ale jak napadnie mnie głód to mogę zjeść za 6 osób ;( Proszę o pomoc!
ponad rok temu

Witam,

Być może popełniasz błędy o których nie zdajesz sobie sprawy np. jesz zbyt rzadko. Zanim zaczniesz stosować jakąkolwiek dietę zapoznaj się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i do nich się zastosuj http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka oraz http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki Nie powinnaś stosować popularnych diet odchudzających, których skutkiem jest efekt jojo i niedobory pokarmowe, a także w wieku przypadkach zaburzenie wzrostu i dojrzewania.

Dodatkowo zacznij wykonywać ćwiczenia na te partie ciała, które chcesz zredukować. Ćwicz co najmniej 45 minut 3 razy w tygodniu. Wykonuj ćwiczenia naprzemiennie – siłowe 15 minut i aerobowe 30 minut (rower, jogging, pływanie). Dzięki ćwiczeniom tlenowym (aerobowym) spalanie tkanki tłuszczowej będzie skuteczniejsze. Ćwiczenia znajdziesz na naszej stronie www.abccwiczenia.pl
Pamiętaj, że efekty będą widoczne po kilku miesiącach, ale tylko wtedy, gdy połączysz ćwiczenia z prawidłowym odżywianiem.

Pozdrawiam.