Chcę schudnąć aby wyglądać normalnie! Pomocy

Witam jestem chłopcem. Mam 13 lat ważę 72 kg przy 1,70 metra wzrostu. Mój stopień aktywności fizycznej jest bardzo mały. Ruszam się tylko na zajęciach w-f ( Nie mogę wykonywać wszystkich ćwiczeń np. przewrotów ) Ponieważ nie mogę znaleźć na to czasu. Jem nieregularnie. Niekiedy potrafię zjeść rano a potem wieczorem nie jedząc II śniadania itd. Bardzo proszę o pomoc. Chcę wyglądać chudo, wstydzę się chodzić na basen z powody mojej otyłości ale to jedyny sport który lubię. Wcześniej nie podejmowałem żadnych diet , gdyż w okresie dzieciństwa byłem tak chudy, że było mi widać żebra. Nie wiem dlaczego tak nagle przytyłem. Jeszcze raz proszę o pomoc ! Bardzo mi na tym zależy...
13 LAT ponad rok temu

Witam.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że nie jesteś otyły, tylko masz nadwagę, co jest wielka różnicą. Nie możesz wstydzić się chodzić na basen, to naprawdę nie nadym polega. Pójdź i przekonaj się ile osób grubszych od Ciebie pływa bez żadnych kompleksów i bierz z nich przykład. Bo pływanie jest świetne na zrzucanie zbędnych kilogramów, przede wszystkim nie obciąża stawów i nie jest tak męczące, dlatego możesz ćwiczyć dłużej.

Dodatkowo Twoje nawyki żywieniowe mogą być błędne np. jesz nieregularnie i zbyt rzadko, takich błędów możesz popełniać więcej i dlatego masz nadwagę. Zajrzyj do artykułu dotyczących zdrowych nawyków żywieniowych i postaraj się do nich zastosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki  Warto też uważać, aby przez święta nie nadrobić zbędnych kilogramów http://portal.abczdrowie.pl/swiateczne-dania-dietetyczne oraz http://portal.abczdrowie.pl/jak-przetrwac-swieta-gdy-chcemy-schudnac

Dodatkowo możesz zacząć wykonywać ćwiczenia w domu. Zajrzyj na stronę www.abccwiczenia.pl i ćwicz razem z nami.

Pozdrawiam.