Pomocy...chcę schudnąć

Witam, Mam 17 lat. Jestem kobieta. Mam 159 cm wzrostu i ważę 70 kg. Mam płaski brzuch, ale zbite łydki i uda. Nabawiłam się przez to kompleksów. Jak mam schudnąć?

Witam,

Według siatek centylowych dla BMI masz nadwagę, dlatego powinnaś zacząć zdrowo się odżywiać. Nie oznacza to jednak, że możesz stosować diety odchudzające, nadmiernie ograniczające podaż kalorii. Najlepiej udaj się do dietetyka, który ustali dla Ciebie najlepszy program żywieniowy, dzięki któremu będziesz mogła wyszczupleć, a także nauczyć się jak zdrowo jeść.

Możesz zacząć już od dziś. Zdrowe odżywiania jest oparte na prawidłowych nawykach żywieniowych, o których poczytasz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Dodatkowo przeczytaj też http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Twoim problemem są duże łydki. Powinnaś zatem wykonywać ćwiczenia na te partie ciała, które wymagają schudniecie. Na łydki najlepsze będą ćwiczenia na stepperze, jazda na rowerze, bieganie oraz inne do wykonywania w domu, które znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.