Tak bardzo chciałabym schudnąć...

Cześć. Mam 159 cm wzrostu i 56 kg wagi. Obliczałam kiedyś BMI i wyszło idealne, ale ja i tak uważam, że jestem za gruba (brzuch, uda). Poradźcie mi coś, aby schudnąć. Jak i co mam jeść i o jakich porach? Może jakieś ćwiczenia?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI jest prawidłowe i w odniesieniu do siatek centylowych wskazuje na masę ciała w normie. Nie powinnaś się odchudzać z uwagi na wiek i niebezpieczne konsekwencje, jakie wiążą się z odchudzaniem w okresie dorastania. Wiele dziewcząt w tym wieku jest zbyt krytyczna w stosunku do swojej wagi, ale zapewniam Cię, że to minie, a Twoja sylwetka z czasem wysmukleje, jeśli oczywiście będziesz zdrowo się odżywiać i dbać o aktywność fizyczną.

Brzuch i uda możesz wyszczuplić wykonująć ćwiczenia na te partie ciała. Znajdziesz je na stronie: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia. Możesz zapisać się na zajęcia fitness lub trenować samodzielnie.

Odżywiaj się regularnie 4-5 razy dziennie. W Twoich posiłkach powinny się znaleźć produkty z wszystkich grup: zbożowe z pełnego ziarna, warzywa i owoce, nabiał, mięso i tłuszcze roślinne. W komponowaniu jadłopisów pomogą Ci informacje zawarte w artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam