Chcę schudnąć, ale nie bardzo wiem jak. Proszę o pomoc

Mam 14 lat (dziewczyna), 168 cm wzrostu i ważę 70 kilogramów. Chciałabym mieć chudsze nogi i brzuch, ale nie za bardzo wiem jak to zrobić. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Według siatek centylowych dla BMI (wskaźnika masy ciała) masz nadwagę. Jesteś jednak w wieku dojrzewania i odchudzanie się popularnymi dietami będzie bardzo niekorzystne dla Twojego zdrowia i rozwoju.

Proponuję, abyś zaczęła dbać o sylwetkę za pomocą zdrowego żywienia i sportu. W Twoim wieku dziewczyny nie powinny się odchudzać, ponieważ może to doprowadzić do niedoborów pokarmowych, zaniku miesiączki, spowolnienia przemiany materii oraz tzw. efektu jo-jo.

Powinnaś nauczyć się zdrowych zasad żywienia i wprowadzić je w życie. Zdrowe produkty powinny na dobre zagościć w Twoim jadłospisie. Więcej dowiesz się z artykułu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Nie zapominaj o aktywności fizycznej. Ćwicz minimum 30 minut codziennie. Wykonuj ćwiczenia zarówno na wszystkie partie ciała jak i na określone, z których chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej. Przykładowe zestawy ćwiczeń znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam