Ile mam schudnąć i jak?

Mam 12 lat, ważę 65-68kg nie wiem dokładnie i mam 168 cm wzrostu ile mam schudnąć i jak? Pomocy

12 LAT ponad rok temu

Witam,

Według siatek centylowych BMI dla wzrostu, Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę, znajdujesz się bowiem między 85 a 97 centylem. Powinnaś zacząć zdrowo się odżywiać i regularnie uprawiać sport. Pamiętaj, aby nie stosować popularnych diet odchudzających. Jeśli chcesz zastosować dietę udaj się do specjalisty- dietetyk ułoży dietę dobraną do Twojego wieku i zapotrzebowania, bez ryzyka niedoborów i wystąpienia efektu jojo.

Jednak teraz zapoznaj się z zasadami zdrowego żywienia i postaraj do nich zastosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pamiętaj też, o aktywności fizycznej. Jeśli chodzi o ćwiczenia proponuję abyś wykonywała naprzemiennie ćwiczenia siłowe oraz ogólnorozwojowe np. pływanie, jogging czy jazda na rowerku. Dodatkowo wypróbuj ćwiczenia z naszej strony www.abccwiczenia.pl
Pamiętaj jednak, że na efekty pracy trzeba czekać czasem nawet kilka miesięcy, jednak nie powinno to zmniejszyć Twojej motywacji.

Pozdrawiam.