Czy to jest nadwaga? Ile dokładnie powinnam schudnąć?

Mam 14 lat, 164 cm wzrostu i 63 kg. Zaczęłam stosować dietę białkową i chodzić na siłownię. Ale może mogłaby być jakaś inna dieta? Mam grube nogi i brzuch :P Chcę schudnąć. Ale ile schudnąć, żeby moja waga była odpowiednia?
14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI (23,4) w odniesieniu do siatek centylowych wskazuje na nadwagę. Jednak nie powinnaś stosować żadnych nieracjonalnych diet, takich jak dieta białkowa, ponieważ dorastasz i potrzebujesz wszystkich niezbędnych składników odżywczych do rozwoju. Jeśli nie chcesz zaszkodzić swojemu zdrowiu i urodzie, nie stosuj drastycznych diet.

Powinnaś odżywiać się zdrowo i być przede wszystkim aktywna ruchowo. Aktywnośc fizyzna pozwala na spalanie zbdnego tłuszczu, a powinnaś spalić około 4-5kg. Są to jednak dane teoretyczne. Nie znam budowy Twojego ciała, zawartości tkanki tłuszczowej i mięśni, więc nie mogę dokładnie określić ile powinnaś schudnąć. Na siłowni możesz wykonywać ćwiczenia aerobowe na zmianę z siłowymi np. na określone parie ciała, które chcesz wyszczuplić. Polecam również zajęcia fitness ukierunkowane na dolne partie ciała, jazdę na rowere, pływanie itp.

Odchudzanie w Twoim wieku powinno polegać na wprowadzeniu zdrowej diety. Główne zasady to:
- jedzenie pięciu regularnych posiłków bez podjadania międz nimi,
- unikanie słodyczy i innych wysokokalorycznych przekąsek,
- spożywanie dużej ilości warzyw,
- wybieranie chudych produktów zamiast ich odpowiedników o wysokiej zawartości tłuszczu np. chude ser, czy chude mięso.

Zapoznaj się z lekturą:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka
http://abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam