Mam 15 lat, wzrost 160 cm, waga 77,2 kg. Chcę schudnąć. Jakie są najlepsze i najskuteczniejsze ćwiczenia?

Witam, mam 15 lat, wzrost 160 cm, waga 77,2 kg;( Stosowałam wiele diet, ćwiczeń, itp., jednak nie widać efektu. Chcę schudnąć do końca roku. Od 3 tygodni nie jem słodyczy. Może macie jakieś dobre ćwiczenia?

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę, dlatego powinnaś niezwłocznie zmienić swój styl życia na zdrowy. Warto udać się do dietetyka, który ułoży dietę odpowiednią dla Twojego wieku, która nie spowoduje żadnych skutków ubocznych oraz efektu jojo. Odchudzanie na własną rękę nie jest korzystne.

W Twoim wieku nie powinno się stosować diet odchudzających. Powinnaś uświadomić sobie jak poważne konsekwencje zdrowotne może spowodować zbyt niska masa ciała. Dieta proteinowa (Dukana) nie dostarcza organizmowi odpowiedniej ilości węglowodanów, które powinny być podstawą naszej diety, może wpływać również negatywnie na Twój stan zdrowia.

Zajrzyj do artykułów poświęconych zdrowym nawykom i postaraj się do nich zastosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety

Pamiętaj również o aktywności fizycznej.

Pozdrawiam