Właściwa waga: jak mam schudnąć?

Mam 12 lat, 150 wzrostu i ważę 60 kg. To bardzo dużo jak na mój wiek. Jak mam schudnąć w szybkim czasie? Tak, aby ważyć około 45 kg (najlepiej w dwa miesiące, bo chciałabym ładnie wyglądać jak będzie cieplej). Nie chodzi o jakieś diety, bo dobrze się odżywiam i nie jem dużo. Chodzi o jakieś ćwiczenia na nogi i pośladki. Bardzo proszę o pomoc.

12 LAT ponad rok temu

Witam,

Jeśli zależy Ci na pięknym ciele, to przede wszystkim powinnaś dowiedzieć się, jaką dietę stosować, aby była skuteczna i do tego nie powodowała efektu jojo. Nie powinnaś stosować diet głodówkowych oraz jakichkolwiek diet popularnych. Są to diety, które nadmiernie ograniczają podaż kalorii, a organizm musi bronić się przed głodem. Robi to, magazynując tłuszcz. Tak więc, mimo iż dostarczasz mało energii, szybko chudniesz i równie szybko powracasz do dawnej wagi, a nawet ją znacznie przekraczasz. Mija to się z celem i przede  wszystkim jest niekorzystne dla Twojego zdrowia. Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe.

Warto zajrzeć do artykułu poświęconemu zdrowym nawykom żywieniowym i zacząć się do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki.
Jeśli chodzi o ćwiczenia, zajrzyj na stronę: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Pozdrawiam