Nie przepadam za ćwiczeniami i dietami - jak schudnąć 6-7 kg bez pomocy dietetyka?

Witam. Mam 12 lat, jestem dziewczyną. Mam 162 cm wzrostu i 62, a czasem 63 kg. Wakacje idą małymi krokami. Jadę w tropiki i chcę wyglądać szczupło. Na wychowaniu fizycznym mamy taką babkę, że jak ktoś nie umie przebiegnąć 600 m w pół minuty, to stawia jedynki... Mam dużo przyjaciół, a szczególnie przyjaciółki. Taka jedna Majka ma 155 cm wzrostu i 34 kg. Dziwię się, bo nie wygląda ani chudo, ani grubo. Jest początek marca, czyli muszę schudnąć przez 5, 6 miesięcy. Chciałabym schudnąć 6-7 kg. Proszę, nie każcie mi iść do dietetyka, bo jak powiem mamie, ile ważę, to się zdziwi... Chciałabym ułożyć dietę oraz ćwiczenia. Próbowałam wiele razy się odchudzać, ale wytrwałam tylko pół dnia. Niestety, jem nieregularnie. Codziennie jem trochę słodyczy, i niestety nie ciągnie mnie do ćwiczeń... Jak to wszystko zmienić? Zdrowo się odżywiać i wyglądać pięknie? Pozdrawiam

Witam.

Jeśli zależy Ci na pięknym ciele, przede wszystkim powinnaś dowiedzieć się, jaką dietę stosować, aby była skuteczna i do tego nie powodowała efektu jo-jo. Nie powinnaś stosować głodówki oraz diet popularnych. Są to diety, które nadmiernie ograniczają podaż kalorii, a organizm musi bronić się przed głodem. Robi to, magazynując tłuszcz. Tak więc mimo iż dostarczasz mało energii, szybko chudniesz i równie szybko powracasz do dawnej wagi, a nawet ją znacznie przekraczasz. Mija to się z celem i przede wszystkim jest niekorzystne dla Twojego zdrowia.

Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Warto zajrzeć do artykułu poświęconemu zdrowym nawykom żywieniowym i zacząć się do nich stosować: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Zalecam również regularne ćwiczenia fizyczne.

Pozdrawiam.