Dieta: jak powinna odżywiać się 10-latka?

Dzień dobry. Mam 10 lat i mam 146 cm wzrostu. Ważę 47 kilogramów. Mam troszeczkę duży brzuch i się tego wstydzę. Bardzo proszę o pomoc. Jaką powinnam stosować dietę?

10 LAT ponad rok temu

Witam,

Jesteś jeszcze bardzo młoda, dlatego odchudzanie na własną rękę nie jest wskazane. Potrzebujesz wszystkich składników pokarmowych i energii, aby prawidłowo rosnąć i się rozwijać. Jeśli zależy Ci na szczupłej sylwetce, zacznij zdrowo się odżywiać. Równie ważna jest aktywność fizyczna. Ćwicz na lekcjach wf-u i poza szkołą. Zaglądaj też do ćwiczeń z naszej strony http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Pozdrawiam