Chcę być piękna i szczupła: co jeść by schudnąć?

Chodzę do 3 klasy gimnazjum i nie wiem co zrobić, by być piekna i przede wszystkim szczupła. Mam 170 cm wzrostu i ważę 72 kg :( Nie wiem co mam jeść :( Chciałabym ważyć 65 kg -  wtedy byłabym szczęśliwa. Bardzo proszę o pomoc.

ponad rok temu

Witam,

Jesteś w wieku, kiedy odchudzanie nie jest korzystne, zwłaszcza na własną rękę. Dlatego w żadnym wypadku nie stosuj popularnych diet odchudzających ani głodówek, które mogą więcej Ci zaszkodzić niż pomóc. Radzę natomiast zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i zacząć się do nich stosować - dzięki nim odzyskasz prawidłową masę ciała. Możesz również wybrać się do dietetyka, który ułoży jadłospis dopasowany indywidualnie do Twojej osoby.  Pamiętaj też o regularnej aktywności fizycznej – ćwicz na lekcjach w-fu oraz poza szkołą.

Pozdrawiam.