Czy dieta South Beach jest odpowiednia dla mnie?

Mam 14 lat, wzrost 160 cm i wagę 53 kg. Chciałabym schudnąć zdrowo i skutecznie, wiem, że moje BMI jest w normie, ale muszę dodać, że od 1,5 roku trenuję biegi średnie i gdybym schudła kilka kilogramów mogłabym osiągnąć lepsze wyniki. Czy dieta south beach to dobry pomysł ?

14 LAT ponad rok temu

Witam,

Myślę, że mimo tego iż utrata ciała może przynieść lepsze wyniki w biegach, to nie powinnaś się odchudzać poprzez stosowanie popularnych diet odchudzających. Po pierwsze jesteś w wieku dojrzewania i potrzebujesz niezbędnej ilości składników odżywczych i energii, a do tego jesteś aktywna fizycznie, co dodatkowo zwiększa Twoje zapotrzebowanie.

Jeśli chcesz więc schudnąć udaj się do dietetyka, który dopiero po przeprowadzeniu wywiadu żywieniowego będzie mógł ustalić odpowiednią dla Ciebie dietę. Nie odchudzaj się na własną rękę, ponieważ możesz doprowadzić nie tylko do efektu jojo, ale również niedoborów pokarmowych.

Pozdrawiam.