Co robić, żeby utrzymać obecną wagę?

Jestem dziewczyną, mam 15 lat. Przy 167 cm wzrostu ważę ok. 53 kg. Myślałam o schudnięciu 2-3 kg, a na pewno nie chcę przytyć. Co powinnam jeść codziennie, ile kalorii i jakie produkty, w jakich ilościach, porach, aby utrzymać wagę, którą mam obecnie lub schudnąć te 2/3 kg? Chodzę raz w tygodniu na 45 min. na aerobik, codziennie robię brzuszki i ćwiczę na wf-ie.

Witam serdecznie,

odchudzanie w Twoim przypadku nie jest wskazane, ponieważ jesteś w wieku, w którym stosowanie diet odchudzających jest zabronione. Poza tym nie potrzebujesz odchudzania, ponieważ jesteś szczupła, na co wskazuje BMI = 19 oscylujące w okolicy 25 centyla na siatkach centylowych (dolna granica wąskiej normy).

Powinnaś spożyć około 2100-2400 kcal dziennie w zależności od aktywności fizycznej. Twój jadłospis powinien być jak najbardziej urozmaicony, a posiłki regularne 4-5 razy dziennie.

Najlepiej obrazuje to piramida żywienia, która podaje jakie produkty i w jakich ilościach należy jeść:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam