Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaka jest moja waga idealna?

Witam, mam 15 lat i zastanawia mnie jaka jest moja waga idealna (właściwa). Przy wzroście 166 cm ważę ok. 54 kg. Zaznaczam, że mam raczej "grubą kość", tzn. mam szerokie ramiona, szerokie biodra, w dodatku jestem dosyć umięśniona. Do niedawna starałam się codziennie biegać, jednak ostatnio z powodu problemów z kręgosłupem musiałam zrezygnowac z biegów na rzecz pływania. Ponadto, od dawna codziennie robie brzuszki (100). Jem w zasadzie wszystko. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 15 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 19.6 i odpowiada wartości około 50 centyla, zatem Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa i mieści się w zakresie normy. Jesteś również aktywna fizycznie, stąd pewnie większe umieśnienie. Tak trzymaj! Zadbaj również o dietę, by obfitowała w produkty zbożowe z pełnego ziarna, owoce, warzywa, chudy nabiał, mięso i ryby oraz oleje roślinne. Twój organizm rozwiaja się i potrzebuje większej ilości składników odżywczych. Unikaj natmiast źródeł cukrów prostych np. słodyczy, słodzonych napojów oraz wszelkich fast foodów.

http://abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam

Dietetyk, współautorka książki pt. „Leki i pożywienie – interakcje”.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy