Ile powinna ważyć 10-latka?

Mam 10 lat i jem 2, czasami 1 posiłek dziennie, najwięcej jem w święta. Ważę 45-46 kilogramów przy 156 cm, czy mam za niską wagę? Mimo że jem tak mało, wystaje mi brzuch. Ale nie jem tak mało, by schudnąć tylko przez tydzień, pół roku temu dużo jadłam, a teraz po prostu nie chce mi się jeść. Czy to objaw jakiejś choroby? Proszę o odpowiedź, to bardzo ważne. PS Nie jestem weganką i wegetarianką.

10 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według danych z siatek centylowych Twoja waga oscyluje około 75 centyla, zaś wzrost około 90 centyla. Oznacza to, że jesteś statystycznie wyższa i masz wyższą wagę niż inne dziewczynki w Twoim wieku. Wartości te są jednak do siebie proporcjonalne, co oznacza, że nie powinnaś mieć powodów do niepokoju.

Zdecydowanie jednak powinnaś zmienić swoje nawyki żywieniowe. Jeden lub dwa posiłki dziennie to zdecydowanie za mało dla dziewczynki, która rośnie i niedługo rozpocznie okres dojrzewania.

Staraj się zmienić swoje nawyki żywieniowe na zgodne z piramidą żywienia.
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia

Pamiętaj również o aktywności fizycznej!