Dieta - czy to możliwe?

Witam, Mam problem. Chciałbym schudnąć w 2 tygodnie, ale nie wiem jak to zrobić. Ważę 73 kg, a wzrostu mam 168. Uwazam, że jestem gruba. Prosze o radę jak najszybciej ;) Z góry dziekuję ;*
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

niestety nie jest możliwe schudnięcie w ciągu 2 tygodni. Nawet gdybyś się głodziła (co byłoby zagrożeniem dla życia) w ciągu tak krótkiego czasu nie osięgnęłabyś prawidłowej masy ciała. Szybkie schudnięcie i w dodatku trwałe jest marzeniem każdej osoby rozpoczynającej odchudzanie. Odchudzanie wymaga jednak czasu i odpowiedniej motywacji. Tak samo jak gromadzenie kilogramów jest zazwyczaj długotrwałe, to również na ich utratę trzeba poświęcić trochę czasu i wysiłku. Inaczej szybko zgubione kilogramy, jeszcze szybciej powrócą.

Twoje BMI wynosi 25,9 i wykracza poza 97 centyl, co sugeruje otyłość. Powinnaś porozmawiać z rodzicami i udać się na konsultację lekarską, by zbadać jej przyczynę. Mogą nią być jakieś zaburzenia w organizmie np. hormonalne. Jeśli okaze się, że powodem nadwagi jest błędny sposób odżywiania i mała aktywność fizyczna, będziesz musiała wprowadzić wiele zmian w sowoim stylu życia. Pamiętaj, aby nie podejmować prób odchudzania na własną rękę, ponieważ jesteś w wieku dojrzewania, w którym stosowanie diet odchudzających jest zabronione i niebezpieczne. Ochudzanie u dzieci i młodzieży wygląda inaczej: http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-dzieci. Lekarz może skierować Cię do dietetyka, który dobierze diętę odpowiednią dla Twojego wieku i Twoich upodobań.

Pozdrawiam