Czy mogę schudnąć 3 kg w tydzień?

Hej, mam 11 lat, ważę 53 kg i 156 cm wzrostu. Chciałabym schudnąć do 50 kg. Może jak będe jadła tylko małe śniadanie i obiad to schudnę? Za tydzień jadę z rodzicami nad morze i nie chcę mieć 53 kg. Pomóżcie!
11 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

zapomnij o szybkich metodach odchudzania. Jedź na wakacje i spędź je aktywnie biegając, spacerując, pływając itd, a nie na leżaku, to z pewnością pomoże w utracie zbędnych kilogramów. Po wakacjach postaraj się być nadal aktywna ruchowo. Odchudzanie wymaga czasu i odpowiedniej motywacji. Powinnaś unormować swoją masę ciała dla siebie i dla własnego zdrowia. Co będzie gdy wrócisz z wakacji? Czy zapał minie?

Twoja masa ciała wskazuje na lekką nadwagę i korzystne będzie, jeśli zgubisz kilka kilogramów, ale w tym wieku nie wolno Ci się odchudzać. Tutaj o tym przeczytasz:
http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-dzieci

Powinnaś zdrowo się odżywiać i dużo ruszać. Nie ograniczaj liczby posiłków, ponieważ doprowadza to do gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Powinnaś jeść 4-5 regularnych posiłków w ciągu dnia.

Pozdrawiam