Czy 48 kilogramów to dużo?

Hej mam 11 lat 48 kg i 150 cm wzrostu ;/ Czy to dużo ? Każdy mi mówi że tego po mnie nie widać co zrobic żeby schudnąć 5 kg ?!Pomocy ;/
11 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!
Twoja waga i wzrost są odpowiednie do wieku. Jeśli koniecznie chcesz jednak zgubić kilka kilogramów polecam rezygnację ze słodyczy, fast foodów i słodkich napojów oraz systematyczną aktywność fizyczną. Pozdrawiam.

Witam. Wg siatek centylowych Twoja masa ciała jest w normie, nie musisz się więc odchudzać. Pamiętaj też, że jesteś w wieku dojrzewania i cały czas rośniesz – Twój wzrost i budowa ciała się nieustannie zmieniają. Powinnaś zaakceptować ten fakt. Nie zapomnij jednak, że zawsze należy dbać o regularną aktywność fizyczną oraz prawidłowe nawyki żywieniowe. Pozdrawiam.