Jak schudnąć bez głodzenia się - metody

Witam. Mam pytanie. Jak schudnąć bez głodzenia się? Mam 17 lat, wzrost 169 i ważę 62 kg. Chciałabym ważyć tak około 58. Wiem, że mój wskaźnik BMI jest odpowiedni, lecz mimo wszystko chciałabym schudnąć te 4 kilogramy. Dodam, że trenuję siatkówkę i chodzę co 2 tygodnie na judo. Pomożecie mi ułożyć jakiś jadłospis czy coś takiego, abym mogła osiągnąć wymarzoną wagę? ; )

17 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim nie powinnaś się odchudzać, bo Twoja masa ciała wskazuje na normę. Jeśli chcesz wysmuklić, ujędrnić i ukształtować swoje ciało, to tylko aktywność fizyczna! Wystarczy zapisać się na basen czy fitness 2 razy w tygodniu lub ćwiczyć w domu, ale wtedy być wytrwałym w postanowieniu. Nie stosuj żadnych diet, bo zazwyczaj skutkują efektem jojo, a dodatkowo mogą przyczynić się do niedoborów pokarmowych. Dodatkowo warto zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania, które znajdziesz w artykule:  http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.