Jak schudnąć - dieta dla 13-latki

Mam 13 lat, ważę 64 kg, a mój wzrost to 173 cm. Jestem dziewczyną. Mam problem jak inne nastolatki. Jestem gruba i źle się czuję z moją wagą. Chciałabym schudnąć chociaż 10 kg. Moim problemem jest to, że lubię słodycze i nigdy sobie ich nie odmawiam. Piję też dużo gazowanych i barwionych oranżad i pepsi. Jaka dieta byłaby dla mnie odpowiednia? Proszę o pomoc ;)

Witam,

Przede wszystkim nie powinnaś się odchudzać, bo Twoja masa ciała wskazuje na normę. Jeśli chcesz wysmuklić, ujędrnić i ukształtować swoje ciało to tylko aktywność fizyczna! Wystarczy zapisać się na basen czy fitness 2 razy w tygodniu lub ćwiczyć w domu, ale wtedy być wytrwałym w postanowieniu. Nie stosuj żadnych diet, bo zazwyczaj skutkują efektem jojo, a dodatkowo mogą przyczynić się do niedoborów pokarmowych.

Pozdrawiam.