Jak schudnąć bez stosowania diety?

Ważę 62-63 kg mam 16 lat, jestem kobietą, mam 1.70. nigdy nie chorowałam na różne choroby.. śpię zazwyczaj 6-8 godzin, nie ćwiczę za dużo, ostatnio zaczęłam się trochę rozciągać. Próbowałam wcześniej diety Dukana. odkąd skończyłam dietę (grudzień) odżywiam się lepiej, ale i tak przytyłam, to co straciłam. Piję dużo wody, jem dużo warzyw, owoców, ostatnio zaczęłam jeść 5 nie dużych posiłków co 3 godziny. Jem do 20.00, nie później. Co mam zrobić aby schudnąć, choćby 5 kg na zdrowym odżywianiu? nie chce już na pewno stosować żadnych diet, nie warto, tylko zdrowie psuje.. Mogę ćwiczyć, ale z kolei wiem, że kiedy będę miała ćwiczyć za dużo, nie będę tego robiła, nie tylko z powodu braku czasu, ale po choćby miesiącu mnie to przerośnie.. bardzo proszę o pomoc : )

Witam,

Przede wszystkim nie powinnaś się odchudzać, bo Twoja masa ciała wskazuje na normę. Jeśli chcesz wysmuklić i ukształtować swoje ciało to tylko aktywność fizyczna! Wystarczy zapisać się na basen czy fitness 2 razy w tygodniu lub ćwiczyć w domu, ale wtedy być wytrwałym w postanowieniu. Nie stosuj żadnych diet, bo zazwyczaj jak sama zauważyłaś skutkują efektem jojo. Zajrzyj też do ćwiczeń na naszej stronie, a na pewno znajdziesz coś dla siebie. Pamiętaj, że nawet jak ominiesz jeden trening, to nic się nie stanie, ważne żeby być konsekwentnym i się nie załamywać!

Pozdrawiam.