Jak radzić sobie z nadwagą przy alergii i astmie?

Witam, moim problemem jest otyłość, zawszę miałam lekką nadwagę, ale od kiedy zaczęłam przyjmować leki na astmę i alergię zaczęłam bardziej tyć, mieć większy apetyt. Twarz i ciało zaczęło puchnąć. Jestem załamana. Czy jest możliwe że przy przyjmowaniu leków, ale również diecie i ćwiczeniach schudnę? Kto może mi pomóc psychicznie radzić sobie z jedzeniem mniejszych porcji? Nie chce już tak wyglądać... Czy jest jakiś sposób na zdobycie silnej woli i mówieniu NIE? Pozdrawiam :)

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,
oczywiście może Pani schudnąć przy przyjmowanych lekach, proszę rozważyć wizytę u psychodietetyka lub psychologa który Panią będzie motywował.

Pozdrawiam serdecznie

Jeśli leki oparte są na sterydach (a często leki na astmę są) to wzrost wagi może być spowodowany ich przyjmowaniem. Trudno mi powiedzieć na ile skuteczna będzie dieta bo nie wiem jakie błędy żywieniowe Pani popełnia i co można z tym zrobić. Najlepiej proszę skontaktować się z dietetykiem.