Jakie hormony mogą przyczyniać się do nadwagi?

Mimo stosowania diety nie mogę pozbyć się nadwagi. Choruję na niedoczynność tarczycy, jednak przyjmuję leki i hormony te są pod kontrolą. Szukam przyczyny mojego problemu. Stąd moje pytanie. Jakie inne hormony mogę się przyczyniać do nadwagi. Chciałabym dla pewności przeprowadzić we własnym zakresie badania laboratoryjne, ale nie wiem jakie konkretnie hormony badać.

witam Panią,

uważam, że za problemy ze schudnięciem odpowiedzialna jest u Pani tarczyca. Przy niedoczynności niestety przemiana materii jest wolniejsza i często występuje problem z nadwagą. Można sprawdzić jeszcze cukier (insulinooporność) oraz przebadać się pod kontem ginekologicznym - PCOS. Nie mniej jednak jeżeli nie odczuwa Pani dolegliwości z tej strony to bardziej postawne jest przeanalizowanie Pani diety. Być może popełnia Pani błędy żywieniowe, które wpływają na sylwetkę.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie ilości, jak często, ile czasu po przerzednieniu zjada Pani śniadanie a ile przed snem kolacje itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy:
joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk