Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spożywanie chleba na kolację

Witam dlaczego jedni dietetycy eliminują pieczywo razowe z kolacji a drudzy zachęcają do spożycia chleba na ostatni posiłek?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Dieta kobiety w ciąży

Witam serdecznie,

Wszystko zależy od dziennego zapotrzebowania kalorycznego pacjenta. Prawdziwe pełnoziarniste razowe pieczywo jest bardzo cennym składnikiem naszej diety ponieważ dostarcza dużą ilość błonnika i składników mineralnych. jeżeli dieta danej osoby jest dość niskokaloryczna to nie zaleca się pieczywa ale jeśli zapotrzebowanie i styl życia wskazują na wyższą kaloryczność diety to często dodaje się pieczywo na kolację. Każdy z nas jest inny więc ma inne potrzeby. Dieta musi być odpowiednio dobrana.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Na pewno jest to kwestia indywidualnego zapotrzebowania na energię, ilości posiłków i godzin w jakich są spożywane.
Część osób uważa również, że przy dietach redukcyjnych kolacja nie powinna zawierać węglowodanów (np. pieczywa). Jednak istnieją badania, które pokazują, że eliminacja węglowodanów nie przyspiesza spalania tkanki tłuszczowej. A nawet osoby, które je spożywały szybciej traciły tkankę tłuszczową niż te, które jadły posiłek tylko białkowy

0

Witam, pieczywo nie jest wskazane do spożycia na kolacje, gdyż w nocy jak śpimy spowalnia nam się metabolizm i nie potrzebujemy tyle energii jak w ciągu dnia, dlatego pieczywo jest wskazane do spożycia, lecz nie jako ostatni posiłek. Pieczywo zawiera węglowodany a nasz organizm z nich czerpie najprostszą energię, w nocy jak śpimy nie ma gdzie zużytkować tej energii i najprościej mówiąc "przemienia się w tkankę tłuszczową (magazyn energii)". Jak najbardziej wszyscy powinni mieć zbilansowaną dietę pod względem węglowodanów, tłuszczy i białek, jednakże bez względu na cel diety ostatni posiłek powinien być raczej białkowo-tłuszczowy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy