Białko i warzywa na kolację podczas diety redukcyjnej

Czy na kolację powinniśmy jeść na diecie redukcyjnej samo bialko i warzywa?

Mgr Magdalena Speichert-Dydel

Witam, nie ma potrzeby, aby wykluczyć węglowodany z kolacji. Powinny stanowić element posiłku, a nie jego podstawę.

Witam serdecznie,

Najlepszym wyborem przy diecie redukcyjnej jest właśnie duża ilość białka oraz warzywa. Ma Pani rację, jednak wszystko zależy od kaloryczności diety i indywidualnego dziennego zapotrzebowania kalorycznego. W niektórych przypadkach dodajemy również węglowodany złożone w postaci razowego pełnoziarnistego pieczywa. Każdy z nas jest inny więc ma inne potrzeby. Dieta musi być odpowiednio zbilansowana i uwzględniać zapotrzebowanie oraz styl życia danej osoby.

Ułożenie indywidualnie dostosowanej do Pani potrzeb diety wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk