Jak przystopować?

Witam, mam na imię Angelika, mam 14 lat, mój wzrost wynosi 153-154, i ważę 45-47kg i nie wiem jak przystopować z jedzeniem:( Pije cole, słodycze, jem lody, ale prawie żadnych pożywnych dań nie jem i jak to mogę zmienić, by przystopować ze słodyczami itp. nie umiem, bo mnie zawsze kusi.

Witam,

Na siatkach centylowych dla BMI Twoja masa ciała mieści się na 50 centylu. Świadczy to o prawidłowej wadze. Jednak mimo to powinnaś zacząć zdrowo się odżywiać, aby Twój organizm prawidłowo się rozwijał i abyś w przyszłości nie miała problemów z nadwagą.

Masz problem z podjadaniem między posiłkami, które jesz nieregularnie. Dodatkowo wybierasz produkty bogate w tłuszcz i cukry proste, co jest powodem przybierania na masie ciała oraz występowaniu chorób dietozależnych (próchnica zębów, cukrzyca i inne). Po pierwsze powinnaś zacząć jadać 4-5 posiłków dziennie, dzięki zdrowym i odżywczym produktom nie będziesz głodna i zmniejszy się ochota na niezdrowe przekąski. Przeczytaj artykuł na temat podjadania, który powinien Ci pomóc uporać się z tym problemem http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski. Dodatkowo zapoznaj się z zasadami zdrowego żywienia i postaraj się zmienić swoje nawyki http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia. Takie zmiany możesz wprowadzać powoli i po kolei, aby Twój organizm i Ty zareagowali na nie prawidłowo.

Pozdrawiam.