Czy takie napady głodu są normalne?

Witam. Mam 33 lata i niedowagę. Waga obecna nawet nie wiem ile wynosi, bo aktualnie staram się tego nie kontrolować... Najmniej było ok. 35 kg... Wiem praktycznie leczenie szpitalne... Zaczęłam jeść, jestem pod opieką lekarzy, w tym psychiatry, psychologa itp. Nabawiłam się niedocukrzenia organizmu przy zbyt niskiej podaży energetycznej i węglowodanowej. Mimo, że przytyłam do ok. 40 kg (wiem dalej mam sporą niedowaga, ale staram się i myślę, że jestem na dobrej drodze) to gdzieś po drodze ta waga potrafi spadać do 39 kg, 38,75 kg. Wtedy mam świadome napady obżarstwa zwłaszcza na słodycze. Pochłaniam paczkami wszystko co słodkie. I to nie jest jeden batonik tylko z 20. Do tego świadomie jogurty, mięso również i praktycznie znów wracam do słodyczy. Potrafię zjeść całą paczkę ptasiego mleczka, 3 lody, czekoladę, 3 jogurty białkowe, z 8 kawałków mięsa, kanapki itp... Idę spać, wstaję po 3 godzinach i jem dalej zwłaszcza coś słodkiego. Nie mam wyrzutów, gdy jem duże ilości jedzenia, które jest wartościowe, bo zdaję sobie sprawę, że mój organizm tego potrzebuje i się domaga... Zwłaszcza białka, zdrowych tłuszczów, zdrowych węglowodanów itp. Teraz pytanie czy to normalne przy tak niskiej wadze mieć takie napady? Czy organizm się domaga kalorii aby świadomie tyć, bo źle się czuje przy zbyt niskiej tkance tłuszczowej i mięśniowej? Czy mogą to być kwestie związane z niedocukrzeniem, że głównie mam ataki na słodkie? Pozdrawiam

Szanowna Pani, niestety nie mając danych nt. Pani wzrostu, postawionej diagnozy i przyczyny Pani niskiej wagi (brakuje mi informacji, czy Pani świadomie ograniczyła jedzenie i dlatego też ma Pani tak niską wagę czy też wynika to z pewnych problemów zdrowotnych, a nie jest dyktowane restrykcyjną dietą) trudno udzielić Pani wyczerpującej odpowiedzi. Jeżeli miałaby Pani postawioną diagnozę jadłowstrętu psychicznego wskazane, aby była Pani zarówno pod opieką psychiatry, psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego jak i diabetologa. W kwestii psychoterapii CBT omawia się z pacjentem zasady regularnych posiłków, które pozwalają na uniknięcie jedzenia napadowego, jeśli zaś te posiłki nie są u Pani systematyczne, tzn. 5-6 posiłków dziennie jedzenie napadowe będzie występowało. Zasadne, aby przekazać informacje, które Pani tu zamieściła prowadzącym Panią specjalistom, kwestie niedocukrzenia wskazane byłoby omówić z diabetologiem, nie zmienia to jednak faktu, iż najlepszym rozwiązaniem byłaby współpraca powyższych specjalistów w celu ujednolicenia otrzymywanych przez nich informacji, pozdrawiam