Jak powstrzymać te napady głodu u narzeczonego?

Witam mój narzeczony ma problem z jedzeniem, a właściwie z utrzymaniem diety. Ma ok 20 kg nadwagi i problemy z kręgosłupem-lekarz zalecił zrzucenie kilku kg. Jednak codziennie ok godziny 21, narzeczony ma napad głodu (je naprawdę bardzo dużo), zjada kolacje plus dodatkowo (jakiś serek wiejski, śledzie, kiełbase, ciasto- właściwie wszystko co podejdzie mu pod ręce), choć mocno go nie pilnuje to najwięcej się objada gdy idę do łazienki--żebym nie widziała. Na codzień pracuje w godzinach nocnych, tj od 18 do 1-2 w nocy, czy to może mieć wpływ? Kiedyś po przyjściu z pracy zjadł 12 udek- porcje dla całej rodziny, bo nie mógł się opanować. W ciągu dnia je normalne porcje śniadania i obiadu ale kolacja bez limitu. Jak mu pomóc??

Witam,
należałoby zacząć od analizy diety narzeczonego. Być może w ciągu dnia jada on zbyt mało jak na swoją masę ciała i dlatego ma napady głodu wieczorem. Organizm ma braki i zaczyna domagać się składników odżywczych i energii.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila przykładowy dzień narzeczonego - co zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada śniadania itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk