Czy niepohamowany apetyt na słodycze można powstrzymać farmakologicznie?

Witam Mam 26 lat jestem pół roku po porodzie i mam ogromny problem z uzależnieniem od słodyczy...Nie karmię piersią, odżywiam się racjonalnie-5-6 posiłków dziennie,owoce,warzywa,ciemne pieczywo,chude mięso itp a mimo to między posiłkami po prostu muszę zjeść coś słodkiego...Nie jestem w stanie się opanować,a gdy w danej chwili nie mogę niczego "przekąsić" odbijam to sobie później.Wyniki glukozy i inne mam w normie.Czy można taki niepohamowany apetyt na słodkie powstrzymać farmakologicznie?

"Odżywiam się razjonalnie 5-6 razy dziennie ..." - to zbyt mało informacji, aby stwierdzić, że dieta jest prawidłowa. Ważne sa ilości i proporcje składników w diecie. Napady głodu i chęć podjadania mogą wynikać ze zbyt niskiej kaloryczności diety lub całkiem innych powodów. Najpierw trzeba znaleźć przyczynę, a potem podjąć odpowiednie działania. Zachęcam do skorzystania z porady dietetyka i wykonania badań.

Witam Panią,

Zbyt duża ochota na słodycze może być wynikiem źle zbilansowanej diety. Zastanawiam się czy oby na pewno jada Pani zdrowo. Jeżeli organizm ma braki składników odzywczych to zaczyna się ich domagać a Pani może odczuwać apetyt na słodkie. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać ma na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
Jeżeli z dietą będzie w wszystko w porządku można spróbować zażywać przez jakiś czas chrom, który niektórym moim pacjentom pomaga w odparciu ochoty na słodycze.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk