Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy hormonalne kobiet

Odczuwane przez Panią objawy mogą mieć zarówno podłoże hormonalne (radziłabym wykonać krzywą cukrową z insuliną, badania hormonów płciowych, TSH, próby wątrobowe), ale także mogą być wynikiem nieprawidłowej diety, która nie zaspokaja organizmu w odpowiedni sposób. Zanim zacznie szukać się przyczyny medycznej dobrze byłoby skonsultować aktualny sposób odżywiania się ze specjalistą i spróbować, czy ewentualne zalecenia nie przyniosą pożądanej poprawy.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

Witam Panią,

Nadmierny apetyt na słodycze może być wynikiem zaburzeń hormonalnych i zdrowotnych ale także powstaje na skutek źle zbilansowanej diety. Jeżeli w diecie są braki składników odżywczych to organizm zaczyna się ich domagać a Pani odczuwa głów i sięga nie po zdrową przekąskę a właśnie po słodycze, które sa smaczne i łatwo dostępne. Słodycze to w pewnym stopniu nałóg i im więcej ich będzie Pani jadła tym bardziej będzie się ich chciało. Słodycze podnoszą poziom cukru w naszym organizmie i napędzają apetyt.
Zanim uda się Pani do lekarza proponowałabym zastanowić się nad swoją dietą. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy