Jaki lek można zastosować na napady głodu?

Potrzebuję leku blokujacego napady głodu.

Witam serdecznie,

niestety nie istnieje lek "na napady głodu". Są na rynku suplementy diety, które ograniczają apetyt - zawierają np. chrom. Jednak nie na wszystkich działają. Jako dietetyk odradzam stosowania różnego rodzaju suplementów, ponieważ napady głodu są najczęściej efektem źle zbilansowanej diety. Na Pani miejscu zaczęłabym od analizy jadłospisu. Myślę, że Pani odżywianie nie jest do koca poprawne i dlatego odczuwa Pani głód.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk