Wzdęty brzuch - co to może być?

Mam strasznie opuchnięty,wzdety brzuch. Załatwiam się normalnie, wyniki wątroby mam w porządku.. nerki okej.. nie wiem co mi jest. Wcześniej wzdęcia mijały rano, teraz nie schodzą. Stosuje dietę lekkostrawną bez produktów wzdymających.. Espumisan nie pomaga, metospasmyl także ;( jakie badanie powinnam zrobić? Brzuch wygląda jak w ciąży, a w ciąży nie jestem. Na USG wszystko okej.. proszę o pomoc

witam serdecznie,
jeżeli z badań wychodzi wszystko dobrze, choć można zrobić jeszcze gastroskopie to proszę przeanalizować swoją dietę być może coś co Pani zjada przyczynia się do wzdęć np. surowe jabłka, zbyt duża ilość nabiału, pieczywa itp.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk