Jak walczyć z tymi napadami głodu?

Dzień dobry, potrzebuję pomocy w pewnym problemie. Więc, od marca tego roku jestem na deficycie kalorycznym 1500 kcal. Mam 18 lat, ważę w tym momencie 65 kg i mam 167 cm wzrostu. Wszystko szło naprawdę w dobrą stronę, udało mi się zrzucić od tamtej pory 7 kg, lecz nie tak dawno temu pojawiły się komplikacje. Zaczęłam mieć napady na jedzenie, które potrafią występować nawet kilka razy w tygodniu, co nie zdarzało się kiedyś w ogóle. W przeciągu krótkiego czasu potrafię zjeść ogromną ilość kalorii, co mnie przeraża. Utrudnia mi to bardzo moją redukcję i nie wiem już naprawdę gdzie leży problem. Co mogę zrobić, aby te napady ustąpiły? Nie jestem pewna tez, czy moje zapotrzebowanie kaloryczne jest dobrze obliczone, ponieważ każdy kalkulator pokazuje inaczej, więc bardzo tez prosiłabym o ponowne obliczenie mojego zapotrzebowania, tak żebym w dalszym ciągu mogła chudnąć. Oprócz prac domowych w ciągu dnia, jedyną moją aktywnością fizyczną jest jazda na rowerze stacjonarnym przez godzinę dziennie. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
KOBIETA, 18 LAT 2 miesiące temu

Zupa krem z porów

Masz ochotę na coś dobrego i zdrowego? Spróbuj sycącej, kremowej zupy z porów. Przepis i instrukcje wykonania potrawy znajdziesz w naszym filmie. Smacznego!

Dzień dobry

Musi Pani pamiętać, że kalorie to nie wszystko. Ważne też co jemy. Być może jadłospis jest niewłaściwie dobrany i np. zawiera produkty o zbyt wysokim indeksie glikemicznym i stąd napady głodu.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.plPozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty