Funkcjonowanie z napadami głodu i obżarstwa

Mam wielki problem z jedzeniem, nie mogę się opanować. Zjem obiad i za godzinie czy 30 minut jestem głodna. Nie mogę sobie z tym poradzić. Czy może mi ktoś pomóc?

pozdrawiam Panią serdecznie

Dzień dobry!

Źródło problemu może mieć charakter medyczny, dietetyczny lub psychologiczny i warto wykluczyć lub potwierdzić wszystkie te trzy opcje. Z lekarzem proszę skonsultować się w kierunku np. zaburzeń hormonalnych, cukrzycy itp. chorób, które mogą powodować nadmierne łaknienie. Z dietetykiem warto przeanalizować Pani dietę. Być może jest Pani głodna niedługo po posiłku, ponieważ był to posiłek zbyt mały, zjedzony zbyt późno lub niewłaściwie skomponowany, niewystarczająco sycący? Z psychologiem należy skonsultować się, aby potwierdzić lub wykluczyć zaburzenia odżywiania.

Pozdrawiam!

Witam serdecznie,

Objawy, które Pani opisuje mogą wskazywać na kompulsywne jedzenie. Jeżeli wymiotuje Pani po dużym posiłku to może świadczyć o bulimii. zbyt mało informacji jest w Pani wiadomości aby określić przyczynę i rozwiązać problem. Musiałabym wiedzieć czy napady głodu są pod wpływem stresu, emocji, czy coś sie wydarzyło w życiu czy po prostu ma Pani wielki apetyt na jedzenie. Co Pani wtedy jada czy są to słodycze czy znów posiłek obiadowy. Rodzi się wiele pytań. Jednak zaburzenia odżywiania są poważną chorobą i najlepiej skontaktować się w tej sprawie ze specjalistą psychoterapeutą a potem dietetykiem i wspólnymi siłami wyjść z ,,nałogu jedzenia''. Im wcześniej Pani zareaguje tym lepiej.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk