Napady obżarstwa po pracy

Dzien dobry... waze 65 kg przy wzroscie 165 ... ostatnio, mam napady jedzenia jem co popadnie w szczegolnosci po pracy.. Nie moge sie powstrzymac... wiem ze to jest zle ale nie potrafie nad tym zapanowac, czy sa jakies lekarstwa tabletki zeby powstrzymaly to laknienie.. pomocy ... Prosze

Witam Panią,
Najlepszym lekiem jest zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta. Mogę przypuszczać, iż jada Pani mało lub niewłaściwe produkty w ciągu dnia głodzi Pani swój organizm a wieczorem zaczyna on się domagać niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych a Pani zaczyna czuć wielki apetyt a ja już zacznie Pani jeść to nie widać końca.... Spotykam się z takim zachowaniem bardzo często wśród moich pacjentów. Łatwo jednak temu zapobiec wprowadzając zdrowe nawyki żywieniowe. Gdyby jadła Pani regularnie 5posiłków dziennie w odstępach około 3h to nie czułaby Pani wielkiego głodu pod koniec dnia. Nie doprowadzałaby Pani do skoków cukru w organizmie co jeszcze bardziej podsyca apetyt. Proszę w miarę możliwości skupić się na regularnym jedzeniu i wybierać produkty pełnowartościowe o nikim indeksie glikemicznym. Jeżeli napady głodu nie ustąpią zachęcam do kontaktu a prześledzę Pani dotychczasowe odżywianie i wskaże ewentualne błędy oraz ułożę indywidualny jadłospis oparty na zdrowych produktach.
kontakt:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska