Napady obżarstwa i przybieranie na wadze u 18-latki

Witam.mam 18 lat,169 cm wzrostu i ok68 kg.ciągle tyję.Zalecałam się już nawet do4-5 posiłków co3-4h i nic to nie daje-mam napady głodu w których mixuję wszystko-czekoladę,ogórki kiszone,drożdzówkę z truskawkami,musli,rodzynki,lody koktajlowe,kawałek sernika,mizerię,rurki z kremem i dopiero wtedy przestaję.Chcę wrócić do dawnych 55kg,figury idealnej,perfekcyjnie płaskiego brzucha jaki miałam.:)Pomóżcie!Dodam że ćwiczę praktycznie codziennie:rower,rolki, skakanka,biegi.

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej.
1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Należy spożywać 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień powinno rozpoczynać śniadanie.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla głównym źródłem energii w codziennej diecie.
4. Codziennie należy spożywać warzywa i owoce. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy zaleca się spożywanie mleka i jego przetworów tj. jogurty, kefiry, sery twarogowe.
6. W diecie powinny zostać ograniczone tłuszcze zwierzęce (smalec, tłuste mięsa). Dozwolone są tłuszcze roślinne (tj. olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Należy ograniczyć spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. Przeciwwskazane jest spożywanie dużej ilości soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).
9. Należy pić wystarczającą ilość płynów– około 1,5-2 litrów dziennie.
10. Należy ograniczyć lub wykluczyć spożywanie alkoholu.
Po przepisy i wskazówki dietetyczne zapraszam również na moją stronę
http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam Panią,

Napady głodu, zwiększony apetyt są najczęściej wynikiem źle zbilansowanej diety, Innym powodem mogą być emocje, stres. U Pani można się zastanowić czy nie występują objawy bulimii. Jeżeli po,, wielkiej uczcie'' wymusza Pani wymioty i ma wielkie wyrzuty sumienia to jest podejrzenie bulimii. Zaburzenia odżywiania sa poważną chorobą i trzeba jak najszybciej reagować. Jeżeli nie uda się Pani sprostać temu problemowi samodzielnie trzeba udać się o pomoc do psychologa a następnie dietetyka.
Pisze Pani iż starała się jeść regularnie jednak regularność to nie wszystko. Dieta powinna zawierać wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki odżywcze. jeżeli występują braki to organizm zaczyna się,,domagać'' ich uzupełnienia a Pani odczuwa wzmożony apetyt. Aby temu zapobiec powinna Pani zadbać o pełnowartościową dietę.Nie pisze Pani nic na temat swojego teraźniejszego jadłospisu więc ciężko mi go ocenić. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jak często, jakie ilości a ja chętnie przeanalizuję i wskażę ewentualne błędy, dam wskazówki co należy zmienić. Jeżeli zadba Pani o zdrowe nawyki żywieniowe to mam nadzieję że napady głodu minął jak nie to należy szukać bezpośredniej pomocy specjalistów.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk