Napady jedzenia u 18-latki

Witam, Nazywam się Karolina i od paru tygodni mam problem z odżywianiem, a mianowicie z napadami na jedzenie. Najczęściej przychodzą one porą wieczorną (kiedy już sobie myślę, że wytrzymałam cały dzień bez słodyczy). Nie potrafię nad tym zapanować, nie jestem w stanie przestać lub odciągnąć swoich myśli od jedzenia. Każdy napad skutkuje złym samopoczuciem, wielkimi wyrzutami sumienia, że tyle zjadłam i przysięgą, że to był ostatni raz. Próbowałam już chyba wszystkiego - jak to powstrzymać?

Dzień dobry :)

Ważnym elementem w zatrzymaniu napadów głodu jest utrzymanie względnie stałego poziomu glukozy we krwi, a co za tym idzie regularnego spożywania zbilansowanych posiłków co około 2,5-3 godziny. Posiłki powinny być źródłem węglowodanów złożonych, białka i tłuszczu.

Proszę zastanowić się czy "napady na jedzenie" nie są związane z Pani stanem emocjonalnym, np. pojawiają się w sytuacjach stresowych, przy złym samopoczuciu. Jeśli nic Pani nie pomaga w powstrzymaniu tych ataków warto skonsultować się z psychologiem lub psychoterapeutą, który specjalizuje się w tego typu zaburzeniach.

Serdecznie pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA

Witam,

pisze Pani że próbowała już chyba wszystkiego, a czy próbowała Pani zdrowej i prawidłowo zbilansowanej diety? Czy oby na pewno odżywia się Pani prawidłowo a jedyną pokusą są słodycze? Czy oby nie głodzi się Pani w ciągu dnia lub nie jada zbyt mało węglowodanów złożonych? Proszę szczerze odpowiedzieć sobie na powyższe pytania.
Obawiam się że albo Pani dieta jest nieodpowiednia i stąd napady głodu pod koniec dnia lub cierpi Pani na zaburzenia odżywiania. Tak czy inaczej powinna Pani skonsultować sprawę z psychologiem oraz dietetykiem.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie

jestem psychologiem i psychodietetykiem, więc specjalizuję się w rozwiązywaniu tego typu problemów.

Przede wszystkim proszę pamiętać, że tego typu napady ma znaczna większość ludzi :) Potrzebna jest zmiana nawyku - nie jest to rzecz bardzo prosta, ale wykonalna, i juz po około miesiącu - oczywiście przy stosowaniu się do zaleceń - jest Pani w stanie opanować napady jedzenia.

Jeśli jest Pani zainteresowana poznaniem szczegółów pracy psychodietetyka zapraszam do odwiedzenia strony www.joannagerwel.pl i w przypadku zainteresowania wysłanie wiadomości e-mail.

Pozdrawiam
Joanna Gerwel
Psycholog, Psychodietetyk