Niekontrolowane napady głodu

jak moge pokonac niekontrolowane napady glodu gdyz jem wtedy duze ilosci pokarmow i doslownie wszystko co mam pod reka .prosze pomocy

Dzień dobry,

Proszę znaleźć psychoterapeutę w swojej okolicy i udać się na konsultację, która być może zakończy się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
W internecie może Pani znaleźć listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego; lub skorzystać z pomocy terapeutów w ramach NFZ - np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.

wynika, że jest Pani w dużym stopniu świadoma, że problemy z jedzeniem, nie są w Pani przypadku tylko, jak to potocznie się mówi wynikiem "słabej woli", ale że jedzenie stanowi dla Pani pewnego rodzaju funkcję , jaką - trudno o odpowiedź bez dokładnej analizy Pani sytuacji. Należałoby sprawdzić jakich okolicznościach ma Pani napady głodu, jakie ma Pani samopoczucie przed napadem, jakie po napadzie. Wynika, że jest to zachowanie, nad którym nie ma Pani kontroli, co dodatkowo Panią martwi i zastanawia.
Niestety, bardzo często jest tak, że jedzenie zaspakaja różne potrzeby. Jest to kwestia bardzo indywidualna, jakie potrzeby danej osobie. Bywa, że poprzez jedzenie tłumimy uczucie samotności, lęku, stresu, wewnętrznego niepokoju.
Aby dokładnie zrozumieć przyczyny Pani problemu, potrzebna byłaby bezpośrednia rozmowa ze specjalistą - psychologiem bądź psychoterapeutą, specjalizującym się w zaburzeniach odżywiania.
Proszę poszukać pomocy dla siebie w Pani miejscu zamieszkania (odpowiedni będzie psychoterapeuta pracujący w nurcie poznawczo-behawioralnym).

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl