Odchudzanie a napady głodu

napady głodu, chciałabym wyszczupleć, ale nie głodzić się przy tym i nie męczyć. Próbowałam stosować dietę 5 posiłków dziennie, wykluczałam przy tym słodycze , fast food i słodkie napoje, ćwiczyłam ale nie bardzo dużo 3-4 razy w tygodniu , jednak za każdym razem po jakimś czasie (róznie to było raz po paru dniach a raz po paru tygodniach) nie wytrzymuję i rzucam się na słodycze i nie potrafię się pohamować . Jak sobie z tym radzić? często myślę o jedzeniu, to jest jak jakieś uzależnienie ...

Dzień dobry!
Pamiętaj, aby posiłki były pełnowartościowe (bogate w produkty białkowe tj. jogurty, mleko, sery twarogowe, mięso; węglowodany tj. kasze, ryż brązowy, makaron, pieczywo ciemne, owoce, warzywa; tłuszcze tj.oleje roślinne, tłuszcze zawarte w orzechach, nasionach słonecznika). Nie ograniczaj restrykcyjnie węglowodanów, ponieważ ich brak w diecie będzie powodować zwiększoną chęć na produkty słodkie. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Droga Pani, próbuje Pani schudnąć we właściwy sposób. Brakuje Pani jednak silnej woli. Proszę spróbować odchudzać się z koleżanką - będziecie się wzajemnie motywować. Warto również w ogóle nie mieć w domu słodyczy, a jeśli już się zdarzy, że ulegnie Pani pokusie - następnego dnia wrócić do diety. Proszę sobie uświadomić, że na prawdę można żyć bez słodyczy, klusek, pierogów i fast foodów. To nie one rządzą Pani życiem, tylko Pani. Odchudza się Pani dla pięknej sylwetki ale i dla zdrowia. Inni mogli schudnąć to Pani też!
Powodzenia!

Najlpeiej by było udać się do dietetyka, który przygotuje indywidualnie dopasowaną dietą z taką ilością kalorii, ze głód się nie będzie pojawiał. Najskuteczniejszy jest powolny spadek wagi - nie pojawia się wtedy uczucie głodu, nie spada poziom cukru i w konsekwencji nie pojawia się apetyt na słodycze.

Aby pani ułatwić trzymanie się zaleceń proponuję jeden dzień w tygodniu pozwolić sobie na to na co Pani przez resztę tygodnia miała największą ochotę. Bardzo często zdarza się, że, kiedy dajemy sobie na coś przyzwolenie z tego rezygnujemy, ale jak Pani będzie się trzymała tej zasady i pozwalała na coś 1x w tygodniu, nie spowoduje Pani zahamowania spadku wagi. Oczywiście wszystko z głową. Dietetyk, czy psycholog będzie Panią dodatkowo mobilizował do działania i pomoże w procesie redukcji, wyposaży Panią również w wiedzę co zrobić w przypadku odstępstw by nie doprowadzić do uczucia frustracji lub zniechęcenia. Lepiej przejść przez ten proces raz a dobrze, a nie stosować milion diet, gdzie za każdym razem się Pani rozczaruje. Pozdrawiam gorąco, Mgr Zuzanna Mroczkowska