Napady jedzenie słodyczy

Witam, od pewnego czasu męczę się z napadami na słodycze. Przez dłuższy czas jadłam 3 posiłki dziennie, były one obfite, ponieważ byłam zawsze bardzo głodna. Plusem było to, że jadłam kasze, warzywa, chude mięso, ryby. Ostatnio przez 2 miesiące coś we mnie pękło. Nie jadłam słodyczy przez prawie rok, a teraz jem je prawie codziennie. Nie mogę się powstrzymać. Potrafię cały dzień jeść zdrowo, a na kolację spożyć przetworzone słodycze, które jem w osamotnieniu. Na wadze widzę kilka kg więcej...
KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani,
problem, o którym Pani pisze najprawdopodobniej ma dwojakie podłoże; z jednej strony jest manifestacją niedostatku i/lub złego rozmieszczenia energii z posiłków w ciągu aktywnej części dnia (tylko 3 posiłki, odstępy między nimi zapewne przekraczające 4 godziny), z drugiej zaś strony wynikają z tego "pęknięcia" o którym Pani pisze. Trwając w postanowieniu o niejedzeniu słodkości, urastała ich rola "owoca zakazanego". Ostatecznie stały się tak wymarzone, że nie sposób jest im się oprzeć. Sugerowałabym zatem przyjrzeć się codziennemu żywieniu, wprowadzić posiłki zawierające węglowodany złożone (energia dla naszego organizmu) w odstępach 3-4 godzinnych i ustalić "kompromis słodyczowy" np. mogę zjadać słodycze, ale będę to robić w formie deseru do posiłku X, Y razy w tygodniu.
Życzę powodzenia! Justyna Siwiela