Jedzenie słodyczy raz w tygodniu a utrzymanie wagi

Witam.. bardzo lubię jeść słodycze jednak chciałabym zachować wagę. Mam 17 lat, ważę 53 kg i mam 165 cm wzorstu, dodam że odzywiam się zdrowo, nawet bardzo, ale czasem mam właśnię ochotę na mały grzeszek. Czy pozwalając sobie np. na pączka, czy batonik raz w tygodniu przytyje?
17 LAT ponad rok temu

Witam!
53 kg przy 165 cm wzrostu to w zasadzie idealna waga dla dziewczyny w Twoim wieku. Zjedzenie raz w tygodniu czegoś słodkiego raczej nie sprawi że przytyjesz. Myślę, że śmiało możesz od czasu do czasu pozwolić sobie na drobny grzeszek :) Pozdrawiam.

Witam. To naturalne, że czasem mamy ochotę na małe odstępstwo od codziennej zdrowej diety, nic nie stoi na przeszkodzie, aby raz w tygodniu pozwolić sobie na ulubiony smakołyk. Najważniejsze, aby nie była to duża porcja słodyczy, najlepiej też, żeby były one domowej roboty. Można też sięgnąć po gorzką czekoladę, czy zrobić deser z owocami. Dodatkowo Twoja masa ciała jest w normie i jeśli tylko Twoje codzienne posiłki są regularne i nie przekraczasz dziennej zalecanej przy Twoich wymiarach kaloryczności diety, małe odstępstwo nie powinno być dla Ciebie „szkodliwe”. Pamiętaj tylko, aby porcję słodyczy jeść w ramach posiłku np. na podwieczorek. Pozdrawiam